Galatasaray’a Bomba Başkan Adayı

0
379

Seçim kararı alan Galatasaray’da başkanlık için sürpriz bir aday gündeme geldi. Efsane başkanlardan Faruk Süren’in damadı, eski yönetici Burak Elmas’a aday olması yönünde yoğun bir baskı yapıldığı öğrenildi.

Galatasaray camiasında özellikle genç kongre üyelerinin aday olmasını istediği Elmas, 2000’de UEFA Kupası’nı kazanan yönetimde de görev almıştı. İşi nedeniyle İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Elmas’ın adaylık çağrılarının kendisini şaşırttığını belirtip “Telefonlarım kilitlendi. Henüz başkanlığa adaylığımı açıklamadım. İnanılmaz bir telefon trafiği yaşıyorum. Cumartesi İstanbul’a geleceğim. Gerekli görüşmelerin ardından hafta başında her şey belli olur” dediği bildirildi.  Elmas’ın aday olması ve seçilmesi halinde ise başkanlık süresinin mayıs ayına kadar mı, yoksa 3 sene mi olacağı konusunun da şimdilik belirsiz olduğu ifade edildi.

KİMLER ADAY, KİMLER DEĞİL?
Galatasaray gözler olağanüstü seçimli genel kurula çevrildi. Mevcut başkan Dursun Özbek dışında 2 isim daha adaylığını açıkladı. İşte son gelişmeler:

TURGAY KIRAN
Galatasaray’ın eski 2. başkanlarından Turgay Kıran, alınan olağanüstü seçim kararının ardından Galatasaray başkanlık adaylığında her zaman var olduğunu açıkladı.

Ulusal Kanal’daki bir programa telefonla bağlanarak açıklamalar yapan Kıran, “Galatasaray’ın en sıkıntılı dönemlerinde dahi benim mücadelem Galatasaray’da demokrasinin işleyiş olması, bu başkanlık adaylığında her zaman var olmamdır. Bunları Galatasaraylılar çok iyi biliyor. Biz Galatasaray’ı hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık, söz verip de yarı yolda kaçmadık” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA CENGİZ
Galatasaray’da 20 Ocak’ta yapılacak seçim öncesi iş adamı Mustafa Cengiz başkanlığa adaylığını açıkladı. Fanatik’e konuşan Cengiz resmen aday olduğunu söyledi. Mustafa Cengiz, başkan seçilmesi durumunda takımın başına Fatih Terim’i getireceğini söyledi. Ünal Aysal ile dün akşam konuştuğunu da belirten Cengiz, kendisinin desteğini aldığını ve Aysal’ın basketbol şubesine sponsor olacağını da belirtti.

Galatasaray genel kurul üyesi olan Mustafa Cengiz, daha önceki seçimde de başkanlığa adaylığını koymuştu. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Galatasaray muhaliflerinin seçim yapılması için düzenlediği imza kampanyasına da destek vermişti. 100 imzayı kısa sürede toplayacağını belirten Cengiz, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten teklif gelirse yönetimine girmeyeceğini söyledi. Cengiz, “Adaylığım Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Bu saatten sonra geri dönüş yok. Dursun Özbek’ten teklif gelirse yönetimine girmeyeceğim. Kendisiyle problemim yok ama isterse tesislerden sorumlu yönetici yapabilirim” dedi.

‘GALATASARAY’I DÜNYA KULÜBÜ YAPACAĞIZ’
Galatasaray camiasına mesaj gönderen Cengiz, “Herkesin içi rahat olsun. Perşembe gününe kadar listemiz netleşecek. Camianın önemli isimleri listemizde olacak. 2-3 yıl içinde Galatasaray’ı dünya kulübü yapacağız. Projelerimiz hazır. Hepsini açıklayacağız” diye konuştu.

ÜNAL AYSAL
Galatasaray Kulübünün 20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulu öncesi adı başkan adayları arasında gösterilen Ünal Aysal, böyle bir düşüncesinin olmadığını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Ünal Aysal, yaptığı yazılı açıklamada, “Aday olmayacağım fakat başarılı olacağına inandığım bir başkan adayı olursa muhakkak ki elimden gelen desteği vereceğim” ifadelerini kullandı.

Aysal, kendisini tekrar başkan görmek isteyen taraftarlara ve genel kurul üyelerine teşekkür ederek, “Galatasaray’dan kopmam söz konusu olamaz. Galatasaray ile olan gönül bağım, yaşadığım sürece devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.
 
ADNAN ÖZTÜRK
Fanatik’te yer alan habere göre son olarak Ünal Aysal döneminde görev yapan ve uzun süredir yönetimden uzak olan Adnan Öztürk’ün de başkan adaylığı için hazırlık yaptığı öğrenildi. Öztürk bir yandan 100 imza sayısına ulaşmak, diğer taraftan da kendi listesini oluşturmak için kolları sıvamış durumda…

ADNAN POLAT
Galatasaray Kulübü eski Başkanı Adnan Polat, Milliyet’e yaptığı açıklamada kesinlikle aday olmayacağını söyledi. Polat, “İşim başımdan aşkın. Uzaktan takip ediyorum. Ne adayım ne de birini destekliyorum” dedi. Polat, olağanüstü seçimle ilgili olarak ise “Bir süreç başlattılar ve o devam ediyor” yorumunu yaptı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz