Galatasaray’da İşler Kötüye Gidiyor

0
226

Galatasaray’da yaşanan teknik direktör krizi yerini yönetimsel krize bırakırken Galatasaray hem hocasız kalırken hemde yönetim seçim telaşına düştü.

İgor Tudor’un kötü gidişinin ardından Yeni Malatyaspor mücadelesi ile birlikte yönetim tarafından görevine son verilirken yönetim kendi içerisinde düştüğü fikir ayrılıklarını aşamayarak erken seçime gitmek zorunda kaldı. Yönetim bir taraftan hoca aramaya ve ilk olarak Fatih Terim’i getirmeyi düşünürken bir taraftan da başkanlık için karşısına çıkan rakiplere karşı seçim çalışmalarına da hız verdi.

Yeni hoca için tarih verdi

Taraftarların, “Devre arasında ne olacak” şeklinde bir kaygısı olduğunu belirten Özbek, “Hiç endişe etmeyin. Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil edecek bir teknik direktör çalışması içerisindeyiz. Devre arasına varmadan inşallah kendisini Galatasaray’a getireceğiz” dedi.

‘Seçim çalışmaları daha sonra’

“Seçim çalışması içerisinde değiliz. Galatasaray’ın hafta sonu maçı var. Şu anda da bir teknik direktör sorunu var. Şu andaki işimiz Galatasaray’a hizmet. Seçim çalışmaları daha sonra” ifadelerini kullandı.

‘Etkilenmiş oyuncu görmedim’

Dursun Özbek, Tudor’un ayrılışı sonrası Florya’daki son durumla ilgili, “Oyuncuların hepsi profesyonel. Profesyonel hayatta bu gel gitler her zaman vardır. Çok deneyimli bir takımımız var. Moralleri iyi, etkilenmiş oyuncu görmedim” yorumunu yaptı.

Fatih terim’e cevap verdi

Başkan, teknik direktör arayışlarında Fatih Terim isminin konuşulduğunun hatırlatılması üzerine, “Bugünün gündemi onur ödülleri. Antrenör gündemimiz önümüzdeki günlerde belli olacak” dedi.

Adnan Öztürk kolları sıvadı

Son olarak Ünal Aysal döneminde görev yapan ve uzun süredir yönetimden uzak olan Adnan Öztürk’ün de başkan adaylığı için hazırlık yaptığı öğrenildi. Öztürk bir yandan 100 imza sayısına ulaşmak, diğer taraftan da kendi listesini oluşturmak için kolları sıvamış durumda. Adnan Öztürk’ün seçim kozlarından biri ise bir dönem Barcelona’da büyük işlere imza atan yöneticilerden Esteve Calzada olacak. Öztürk, futbol şubesine profesyonel bir yapı kazandırıp, başına da Calzada’yı getirmeyi planlıyor. Esteve Calzada, Ünal Aysal döneminde de Adnan Öztürk tarafından Peter Kanyon’la birlikte gündeme getirilmişti.

Mustafa Cengiz’in tuhaf adaylığı!

Sarı-Kırmızılı camia güne, kongre üyelerinden Mustafa Cengiz’in yaptığı adaylık açıklamasıyla başladı. Cengiz, göreve gelmesi halinde teknik direktörlük görevine Fatih Terim’i getireceğini, Ünal Aysal’ın da desteğini aldığını ve basketbol şubesi için sponsorluk desteği sözü verdiğini söyledi. Bu açıklamayı görenler, Terim’in Aysal’la yaşadığı krize rağmen bu birlikteliğin nasıl gerçekleşeceğini merak etmeye başladı.

Ünal Aysal anında yalanladı

Mustafa Cengiz’in, “Ünal Aysal destek verecek” açıklamasına karşın, Sarı-Kırmızılı kulübün eski patronu, bunun tam aksi yönünde ifadeler kullandı. Aysal, adaylık için bir çalışması olmadığı gibi, herhangi bir adaya destek vermediğini açıkladı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz