Muharrem Usta’dan Ersun Yanal Açıklaması

0
198

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta katıldığı bir programda gündeme dair ve Trabzonspor da yaşananlara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta , sezona iyi bir giriş yapamayan ve ligin 8. haftasında gönderilen Ersun Yanal için önemli açıklamalarda bulunurken hocanın arkasında dururken bir anda hocayı göndermek zorunda kaldıklarını ifade eden Muharrem Usta Ersun Yanal’da niye ısrar ettiğini ve niye yollarını ayırdığını şu şekilde anlattı ;

“Bizim uzun yıllara bakıldığında temel olarak çok sık teknik direktör değişikliği ve yeni bir kadro kurulması sorunu vardı. Biz seçildiğimiz de bir teknik direktör seçelim, Trabzonspor’un istikrarlı bir sisteme ihtiyacı var. Hocamızın arkasında duralım. iyi bir kadromuz olsun. Ne kadar istikrarlı bir süreç yaşarsak takım iyi olur şeklindeydi. Takım kötü gidince Türkiye’de ilk hesap teknik direktöre kasılır. Bu tabuyu yıkmak için hocamızın arkasında durduk. Biz sene başına iyi bir kadroyla girdik. Bizim gündemimizde 6-7 oyuncu vardı. İstediklerimizin tamamını kulübe kazandırdık. İyi bir takım kurmuş olduk. Stoper bölgesinde bir sıkıntı yaşadık ama Ersun Hocanın Hubocan konusunda olumlu bir görüşü vardı. Takımın ana iskeletine iyi oyuncular kattık. Sonuçta bizim Türkiye’de bir tabuyu yıkmak üzere hocanın arkasında durarak yaptığımız iş sonrasında hocayı göndermeye geldi.” ifadelerini kullandı.

“Kesinlikle Böyle Birşey Yapmıyoruz “

Trabzonspor başkanı deplasman biletlerinin hızla tüketilmesiyle alakalı açıklama yaptı ve “Deplasman bileti ile ilgili bazen kulüp satın alıyor ve dağıtıyor gibi söylemler oluyor. Biz kesinlikle böyle bir şey yapmıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Muharrem Usta “TS TV ile ilgili girişimiz yok. Ancak varolan televizyonlara baktığımızda başarılı olunamıyor. Tekrarlar dönüyor sürekli. Var olanların büyük bir ıstırabı var. Belki Trabzonspor çok rahat olduğunda düşünülebilir.

Deplasman bileti ile ilgili bazen kulüp satın alıyor ve dağıtıyor gibi söylemler oluyor. Biz kesinlikle böyle bir şey yapmıyoruz. Türkiye’de bizim gibi bir durum nadir oluyor. Hangi deplasman olursa olsun çok kısa sürede biletler tükeniyor. Deplasmanda bilet yüzdesini kalkması lazım. Taraftarların maça gelmesinin önünün açılması lazım. Gelseler ne olur. Biz artırmak için çok konuşuyoruz ama olmuyor. Bunun mutlaka çözülmesi lazım. Kulüpler için kazanç kapısıdır. Taraftarın olup olmasının etkisi çok büyük. Göztepe maçı oynadık kaybettik. Seyircinin az olduğun maçlarda oyuncu da zevk almıyor. İmkan olsa da yüzde 5 değil. 20-30 olsa.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz