Ve Fatih Terim İmzayı Attı

0
374

Galatasaray’da 4. kez göreve gelen Fatih Terim için Türk Telekom Stadı’nda imza töreni düzenlendi. Fatih Terim ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Galatasaray, Fatih Terim ile 1.5 yıllık resmi sözleşmeye imza attı. Fatih Terim Galatasaray’dan bu sezon sonuna kadar 1 milyon, gelecek sezonun tamamı içinse 2 milyon euro garanti ücret alacak. Fatih Terim Galatasaray’ı şampiyon yaptığı her sezon için 500 bin euro prim alacak.

Basın toplantısında Fatih Terim ve Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

İşte o sözler;

DURSUN ÖZBEK

Olayı kelimelerle anlatmak çok kolay değil. Galatasaray’a ömrünü vermiş ve Galatasaray’la beraber zirveye çıkıp Galatasaray’ı zirveye çıkartan Fatih Terim yuvaya döndü.

Galatasaray’ı şampiyonluğa taşıyacak tek aday benim gözümde Fatih Terim’dir. O yüzden kendisine telefon ettim ve ‘Buluşalım’ dedim. Kendisi de ‘başkanım emriniz olur’ dedi. Galatasaray’ın ihtiyacının ne olduğu ortada. Sayın Terim, ‘Ben hazırım’ dedi. Hocamız, ‘Ben Galatasaray’a 1974’te imza attım, bu imzam hala geçerlidir’ dedi. ‘Para benim için önemli değil, ne takdir ediyorsanız yazın’ dedi.

Seçim sözleri

Genel Kurul’da kim seçilirse seçilsin şu kritik periyodu el ele sırt sırta verip 2018 Mayıs’ına Galatasaray’ı sağ salim götürelim. Koltuk sevdalısı birise değilim, ben Galatasaray’a hizmet etmek için geldim. Her kim olacaksa başkan onun arkasında kilitlenelim. Bunu beceremiyorsak 4 ay arkasında duralım. Ki bunun sevincini de hep beraber yaşarız. Galatasaray’ı istediği amaca ulaştıralım diyorum. Sebebi budur.

FATİH TERİM

Sayın başkanımız güzel ifade etti. Ben de birkaç ekleme yapayım. Sürenin önce 20 Ocak’a kadar, arkasından Mayıs’a kadar olmasını istedik aramızda böyle bir şey geçti. Sayın başkanımıza, değerli yöneticilerimize ve tüm Galatasaray çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Hayatım burada geçti. Zaman zaman ayrılıklar oluyor, isteseniz de istemeseniz de. Ayrılıklardan ziyade bağlılıklar daha ağır basıyor. Bana ‘Galatasaray’ın size ihtiyacı var’ dendiğinde elimi taşın altına sokmam gerektiğine inandığım için buradayım.

‘Sabırlı olmalıyız’

Daha önce aldığımız başarılardan daha fazlasını yapma adına buradayız. Burada başkan, yönetim, ben ve tüm Galatasaray çalışanları, muhteşem Galatasaray taraftarının takımıyla birleştiği andaki başarıyı ortaya koymak için buradayız. Galatasaray’ın yeni ilkere, başka ilklere ihtiyacı var. Acelemiz yok, acele etmemeliyiz. Sabırla hareket etmeliyiz. Daha önce elde ettiğimiz başarılardan daha fazlasını yapmak için buradayız.

‘Tudor’a teşekkür ediyorum’

Galatasaray taraftarıyla birleşince büyük işler yapıyoruz. Yenilerini yapmamız gerektiği aşikar. 2 gün sonra renktaşımız Göztepe ile oynayacağız. İlk antrenmanıma bugün çıktım. Zamanımız var ama çok da fazla değil. Bir an evvel kolları sıvamalıyız.

Galatasaray’a hizmet etmiş meslektaşım Igor Tudor’a bu zamana kadar yaptıkları için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Ben Galatasaray kapısından içeri girdiğimden beri nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davranıyorum. Başkan aradığı zaman da, nerede görüşmek istiyorsa ona uyarsınız. Tabii ki insan, kulübünün başkanından her gün telefon almıyor. O nezaket içerisinde konuşmayı yaptık.

‘Sol bekimiz yok’

18-19 kişi takım şu anda. Sol bekimiz yok. Sakat durumdalar. Sol ayaklı sol bekimiz yok, ama oraya birini monte edeceğiz. Kariyerimde ilk defa sol ayaklı olmayan bir oyuncuyu sol tarafta kullanacağım.

Bucaspor maçından önce bazı mental yorgunluğu olan oyuncularımızı erken gönderebiliriz. Genel olarak başkanımla çok şeffaf ilişki içerisinde ilerleyeceğiz. Bir rapor ben acil şekilde hazırlayacağım. Orası eksildi onu alalım, burası eksildi bunu alalımdan ziyade, mevcut oyuncuların performansını yukarı çekmek en büyük transfer diye düşünüyorum.

Hakan Balta bugün olsaydı; sol bek oynayacaktı ama adı yazılmadığı için Göztepe maçında oynayamayacak. Ben De Jong’u da antrenmana çağırdım.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz